• Do wakacji: -61 dni

3. Wakacje.

4. Środki lokomocji.

Główne zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Wzbogacenie wiedzy na temat życia ludzi na innych kontynentach; kształtowanie pozytywnego stosunku do ludzi o innym kolorze skóry; doskonalenie umiejętności redagowania wypowiedzi wielozdaniowych; budzenie uczucia przyjaźni do najbliższych kolegów; wdrażanie do uważnego słuchania; zapoznanie z prawami dziecka; zachęcanie do wyrażania swojego zdania; rozwijanie zdolności matematycznych; doskonalenie techniki rachunkowej; wzmocnienie mięśni ramion i tułowia; zapoznanie z przyborem nietypowym balon; doskonalenie umiejętności rysowania jednym kolorem; rozwijanie wyobraźni; zwrócenie uwagi na estetykę; nauka piosenki; rozwijanie wyobraźni muzycznej; zapoznanie z muzyką innego kontynentu; wyrabianie płynności ruchów.

Poznanie znaczenia pszczół; zapoznanie z różnymi nazwami miodu; kształtowanie postaw proekologicznych; nauka wiersza; zachęcanie do obserwowania motyli; wzbogacenie słownictwa; zachęcanie do wypowiedzi wielozdaniowych; doskonalenie umijętności porównywania; doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania; utrwalenie poznanych cyfr; kształtowanie koordynacji ruchowej i równowagi; rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej; utrwalenie nazw kwiatów łąkowych; doskonalenie sprawności manualnych; rozwijanie inwencji twórczej; umuzykalnienie dzieci; uwrażliwienie dzieci na zmianę dynamiki.

Zwrócenie uwagi na konieczność dbania o środowisko podczas wakacji; doskonalenie percepcji wzrokowej; doskonalenie umiejętności wypowiadania się; zapoznanie z zasadami bezpiecznego wypoczynku; zachęcanie do aktywnego spędzania czasu; ukazanie piękna różnych stron Polski; nauka wiersza; wzbogacenie słownika; doskonalenie techniki rachunkowej; rozwijanie umiejętności porównywania liczebności zbiorów; kształtowanie prawidłowej postawy ciała; rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej; kształcenie słuchu muzycznego; doskonalenie poczucia rytmu; umuzykalnienie dzieci; doskonalenie sprawności manualnych; rozwijanie wyobraźni.

Utrwalenia wiadomości na temat różnych środków lokomocji; wdrażanie do wielozdaniowych wypowiedzi; wdrażanie do zachowania bezpieczeństwa podczas korzystania ze środków lokomocji; rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego; kształtowanie nawyku dbania o zdrowie; rozwijanie funkcji językowych; wzbogacenie słownictwa; kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej; rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej; wzbogacenie umiejętności artystycznych; usprawnienie małej motoryki; doskonalenie sprawności manualnych; rozwijanie wyobraźni; kształcenie poczucia rytmu; nauka piosenki; umuzykalnienie dzieci; uwrażliwienie na zmianę tempa.

Piosenka „Do widzenia przedszkole” sł.Z,Holska-Albekier m.B.Kwiatkowska

1. Idzie wrzesień przez zielony las w deszczu z parasolem,
    wszystkie dzieci wtedy pierwszy raz witały przedszkole.
                  Ref. Podajemy ręce do zabawy w kole
                          przy naszej piosence witamy przedszkole
                          oraz naszą panią lalki, piłki,misie.
                          Witamy już dzisiaj witamy.
2. Przyszła zima zagrał mroźny wiatr gwiżdże już na polach.
    Sypną śniegiem, pozostawił ślad w drodze do przedszkola.

Ref. Podajemy ręce do zabawy w kole

Przy naszej piosence wesoło w przedszkolu

Jest i nasza pani lalki, piłki, misie.

Zabawa to dzisiaj zabawa.

3. Już jaskółka biało-czarny ptak gniazdo ma w stodole.                                                                                                                               wkoło zieleń to już wiosny znak czas żegnać przedszkole.

Ref. Podajemy ręce do zabawy w kole

Przy naszej piosence żegnamy przedszkole

Oraz naszą panią lalki, piłki, misie

Żegnamy już dzisiaj żegnamy

Piosenka „Wakacje” m.M.Krysztopa sł.D.Kossakowska

1 Czas wakacji się zaczyna, pora odpoczywać.

Słońce, morze na nas czeka, góry czas zdobywać.

Ref. Bo ja kocham wakacje, kocham wakacje,

Jezioro i las

Podróże dalekie, podróże dalekie

I wesoły czas. 2x

2 Na wyprawę czas wyruszyć, poznać coś nowego.

Zapamiętać jak najwięcej mój drogi kolego.

Ref. Bo ja kocham wakacje…

Wiersz „Na łące” D.Kossakowska

Kiedy słońce świeci nad łąką

Kiedy wieje wiosenny wiatr

Kiedy motyl krąży nad kwiatem

To weselszy staje się świat.

Nawet wtedy gdy deszczyk pada

Ciemne chmury krążą nad nami

To cieszymy się dniem wesołym

Piękną łąkę dziś oglądamy.

Wiersz „Pożegnanie” zb. własny

Szybko minął nam tu czas

Dzisiaj trzeba już pożegnać Was

Zabieramy zabawki z przedszkolnej szafki

Na plecy zarzucamy szkolne plecaki

Wołamy na koniec Pa Przedszkolaki.

Kocham go mym sercem całym,

Bo jest tatą doskonałym.